Podziękowania Dyrekcji ZSP Nr 2 za udział w XXI Akcji Krwiodawstwa

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej składa serdeczne podziękowania za oddanie krwi. Dziękuję pracownikom szkoły Pani mgr Agnieszce Aksamit – Szułakiewicz i  Pani mgr Małgorzacie Ciecińskiej oraz 26 uczniom którzy w dniu 6 marca 2018 roku wzięli udział w XXI Otwartej Akcji Krwiodawstwa zorganizowanej w naszej szkole. Wyrażam wdzięczność również tym osobom, które wyraziły chęć oddania krwi ale z różnych przyczyn nie mogły tego uczynić oraz pracownikom szkoły, którzy zorganizowali AKCJĘ w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2.

mgr Robert Pantera

Wyniki XXI Otwartej Akcji Krwiodawstwa pod hasłem: „ MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi w dniu 6 marca  2018 roku zorganizował i przeprowadził w naszej szkole po raz XXI akcję krwiodawstwa. W tym roku przebiegła ona pod hasłem Młoda Krew Ratuje Życie. Do akcji przystąpiło 2 nauczycieli oraz  49 uczniów naszej szkoły jednak z przyczyn zdrowotnych, krew oddało w sumie 26 uczniów.

III C

IVTLH
Paweł Bartoń
Mateusz Pikul

Pięknie dziękujemy za ten cudowny dar serca. Wspaniałym świadectwem jest bezinteresowne oddanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi z pełną świadomością,  że w dramatycznym momencie uratuje ona ludzkie życie albo pomoże wrócić do pełni sił.   Pragniemy podkreślić , że jest to dowód wysokiego zaangażowania  społecznego.  Papież Jan Paweł II w światowy Dzień Krwiodawców  w 2004 roku powiedział: oddawać własną krew dobrowolnie i bezinteresownie to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia…. Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata” Apelujemy do wszystkich, którzy mogą oddać krew, żeby pamiętali  o tym,  że krwi nie da się wyprodukować, nie można jej tworzyć przemysłowo i jedynym sposobem jej otrzymania jest krwiodawstwo.

Słowa podziękowania kierujemy do sponsorów  poczęstunku regeneracyjnego dla krwiodawców:
Panu Krzysztofowi Lelkowi – właścicielowi firmy Lewiatan w Dąbrowie Tarnowskiej
Panu Mariuszowi Sokołowskiemu właścicielowi  Firmy Handlowo – Usługowo – Produkcyjnej w Gruszowie Wielkim.
Państwu Małgorzacie i Dariuszowi Olesiom -właścicielom piekarni.

Bardzo dziękujemy za wsparcie w formie kanapek, które wzmacniały siły krwiodawców i zapobiegały omdleniom. Jako społeczność szkolna cieszymy się , że nasz apel spotkał się z tak dużym odzewem i przyniósł wymierne rezultaty. Pragniemy poinformować, że łącznie podczas XXI OTWARTYCH AKCJI KRWIODAWSTWA do których przystąpiło łącznie 676 krwiodawców co stanowi  304.2 litrów najcenniejszego leku  – krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi.

Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji w 2019 roku.
Justyna Tomaszowicz