Opis przebiegu Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole

W związku z ŚWIATOWYM DNIEM ZDROWIA, który przypadł 7 kwietnia, Zespół do spraw Promocji Zdrowia ogłosił następujące akcje, które odbyły się od 01 do 04 kwietnia w naszej szkole ZSP Nr 2:

1. Konkurs plastyczny dla uczniów wszystkich klas szkoły licealnej, zawodowej oraz technikum. Konkurs plastyczny na temat „Zdrowie dla Wszystkich” o dowolnej technice i o wybranym formacie. Prace należało składać do piątku 29.03. do Pani Hanny Jamka.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni punktami wg punktacyjnego systemu oceniania z zachowania oraz ocena celującą z biologii lub przyrody.

1. Dnia 1 kwietnia pani higienistka Joanna Kozioł wygłosiła wykład nt. „Problem z głowy. Wszawica” w wybranych klasach.
  2. Dnia 2 kwietnia o godz. 9.35 w sali 178 odbył się konkurs wiedzowy nt.: CHORÓB ZAKAŹNYCH”. Konkurs nawiązywał do zakresu tematycznego chorób prezentowanych cały rok szkolny na gazetce szkolnej. Konkurs przeprowadziła pani Hanna Jamka
  3. Dnia 3 kwietnia miała miejsce promocja zdrowej żywności. Degustację zdrowej żywności przygotowały i przeprowadziły pani Justyna Świderska oraz pani Agnieszka Gondek – Węc.
  4. Dnia 4 kwietnia został uruchomiony punkt konsultacyjny, w którym panie pielęgniarki dokonały bezpłatnie pomiaru cukru, ciśnienia, wagi i wzrostu oraz zapoznały z zagrożeniami cywilizacyjnymi, wskazując jednocześnie jak dbać o zdrowie.

Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym” Zdrowie dla Wszystkich”

1. Miejsce: Agnieszka Kogut i Wiktoria Sak ( kl. 1 TEL)
  2. Miejsce: Anna Żurawska (kl.1 TEL)
  3. Miejsce: Kamil Panek (kl. 1 TH)

Nagrodzeni uczniowie w konkursie wiedzowym: „Choroby zakażne”

1. Miejsce: Angelika Rozkuszka (kl. 1 TEL)
  2. Miejsce: Ewelina Wąż (kl. 1 TEL)
  3. Miejsce: Jakub Lipowicz (kl. 1 TEL)

W RAMACH PROMOCJI ZDROWIA w naszej szkole poczyniliśmy w tym roku szkolnym następujące akcje:

• Dnia 3 grudnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym Dąbrowa Tarnowska odbył się POWIATOWY KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS POD HASŁEM „CAŁA PRAWDA O AIDS” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, Uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w tym konkursie i otrzymali dyplomy to:

Roksana Kawa – klasa 1 TE/L
Katarzyna Fido z klasy 3 LP
Natalia Łabuz z klasy 3 TLH – wyróżniona nagrodą książkową
Jakub Kot z klasy 3 TLH
Natalia Zych z klasy 3 TLH
Marcelina Łazarz z klasy 3 TLH

• 18 listopada 2018 r. organizowaliśmy w naszej szkole ZSP Nr 2 – Dzień Wiedzy o Antybiotykach poprzez konkurs plastyczny.  Zdjęcia w załączniku.
  • Przez cały rok szkolny 2018/2019r organizujemy gazetkę informacyjną dla uczniów:

Choroby zakaźne

Wrzesień  –  ospa wietrzna, różyczka
Październik – Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) , krztusiec
Listopad – meningokoki, poliomyelitis
Grudzień  – cholera, gruźlica
Styczeń  – odra, świnka
Luty – tężec, toksoplazmoza
Marzec – HIV/AIDS
Kwiecień – szkarlatyna, mononukleoza
Maj – sepsa, wścieklizna
Czerwiec – Choroba bostońska, listerioza

1. 26 lutgo 2019 r. zorganizowaliśmy konkurs powiatowy nt. „Chorób zakaźnych” dla gimnazjalistów oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

ZWYCIĘZCY KONKURSU :

L.p. Miejsce Imię                       i nazwisko Wynik

(punkty)

Szkoła Klasa
1 1 Justyna Bugajska 51 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej VIII
2 2 Bartosz Kwapień 49 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej VIII
3 3 Aleksandra Panek 48 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Gen. J. Bema w Laskówce Chorąskiej VII

Nagrody zostaną rozdane podczas Dnia Otwartego Szkoły 29.04.2019 r.
Serdecznie dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej za wsparcie podczas organizowania konkursu powiatowego.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w Promocje Zdrowia i udział we wszelkich akcjach na rzecz zdrowego trybu życia!

Koordynator ds. Promocji Zdrowia Hanna Jamka
wraz z Zespołem do spraw Promocji Zdrowia: p. Justyną Świderską oraz p. Agnieszką Gondek – Węc