Konkurs literacki o Patronie Szkoły Krzysztofie Kamilu Baczyńskim

Małymi krokami zbliżamy się do przeżywania uroczystości  100  rocznicy urodzin Patrona Szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, która przypada 22  stycznia 2021 roku.

Z tej okazji chcemy zaproponować naszym uczniom lepsze poznanie sylwetki Patrona i jego twórczości poprzez udział w konkursie literackim.

Tematy prac:

1.Jak wizerunek Patrona Szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wpływa na kształtowanie osobowości uczniów Zespołu Szkół  w Dąbrowie Tarnowskiej?

2.Kolumbowie. Rocznik 20 – pokolenie przegrane, czy zwycięzcy wszechczasów?

3.”Ojczyzna moja tam, gdzie zboża niosą wiatr
i gdzie zielony krąg zamyka pierścień  Tatr,
 i gdzie jak posąg złoty morze wygina łuk,
 i człowiek, gdy człowieka przemienia żywy Bóg.”

Fragment wiersza K. K. Baczyńskiego pt. „Ojczyzna” uczyń punktem wyjścia rozważań na temat ojczyzny.

Uczestnik konkursu wybiera jeden temat. Praca nie ma narzuconej z góry formy oraz ilości słów. Liczy się samodzielność i oryginalność. Prace należy przesłać do dnia 10 grudnia 2020 roku na adres jezykpolski.bw@gmail.com – w razie wątpliwości, pytania proszę kierować pod ten sam adres.