Turniej szachowy szkół średnich

W dniu 30 listopada 2016 r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniej został przeprowadzony w ramach Licealiady szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentację wystawiły dwie szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Turniej był przeprowadzony na czterech szachownicach. O miejscu zawodnika na szachownicy decydował opiekun grupy. Zawodnicy grali dwie partie na przemian figurami białymi i czarnymi. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Zwycięski zespół grał w składzie: Angelika Lis, Natalia Kiwior, Konrad Mędala, Andrzej Badocha. Drużynę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowali: Aleksandra Grabiec, Michał Pikul, Jarosław Taraska oraz Daniel Wadach.

Opiekunami szachistów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Ciecińska z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Janusz Wątroba z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, który był zarazem bezpośrednim organizatorem i sędzią zawodów.

Po zakończonej rywalizacji uczestnicy Turnieju nagrodzeni zostali medalami oraz dyplomami, które w imieniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczała wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Urszula Banaś.

Medale i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego.”

J.Wątroba/DJ/mags