Relacja z XIV Szkolnych Dni Regionalnych

W dniach od 12 XII 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się tradycyjnie XIV Szkolne Dni Regionalne. W ramach obchodów przeprowadzono ciekawe imprezy czytelnicze i kulturalne.
12 XII zorganizowano konkurs pięknego czytania poezji i prozy regionalnej. Młodzież interpretowała teksty Marii Kozaczkowej, Kazimiery Alberti, Jerzego Brauna, Tadeusza Nowaka, Wincentego Witosa i Jakuba Bojki. W kolejnym dniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. Marię Włodarczyk, twórczynię ludową, połączonych z wykonywaniem ozdób świątecznych. Oprócz tego młodzież uczestniczyła w ciekawych wykładach prowadzonych przez p. mgr Włodzimierza Piaseckiego na temat „Zwyczaje i obrzędy świąteczne związane z Bożym Narodzeniem” połączonym z prezentacją multimedialną pt. „Literatura wkracza do kuchni”, przygotowaną przez ucznia Kamila Smołę z kl. III teh oraz w wykładzie p. dr Andrzeja Skowrona „Moda ziemiańska w okresie autonomicznym 1867 – 1914”.
W czytelni można było podziwiać wystawę aniołów pt. „Anioły są wśród nas” oraz wystawę z koronkarstwa i hafciarstwa artystki ludowej p. Marii Pietras. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się konkurs na bombkę i kartkę świąteczną. Pięknie wykonane ozdoby przekazano na cel charytatywny. Ponadto odbył się konkurs historyczny wiedzy o Ziemi Dąbrowskiej i konkurs fotograficzny pt. „Moja miejscowość w obiektywie”, przeprowadzony przez p. mgr Włodzimierza Piaseckiego.
W organizowanych spotkaniach i wykładach uczestniczyła pani dyrektor mgr Urszula Banaś, która nadzorowała przebieg i organizację XIV Szkolnych Dni Regionalnych.

Organizatorzy:
mgr Barbara Smaś
mgr Małgorzata Zielińska
mgr Włodzimierz Piasecki
mgr Elżbieta Czosnyka.

Laureaci konkursów przeprowadzonych w czasie
XIV Szkolnych Dni Regionalnych

Konkurs na bombkę i kartkę świąteczną:

Przewodnicząca p. dyrektor szkoły – mgr Urszula Banaś
Członkowie: p. mgr Elżbieta Czosnyka
p. mgr Małgorzata Zielińska

przyznała nagrody za bombki:

I miejsce: Tobiasz Klaudia III teh
II miejsce Garstka Weronika II a oraz Michalczyk Angelika-II te
III miejsce: Szczepańska Patrycja I tlh oraz Skutnik Sylwia III teh

Wyróżnienie: Kawa Wiktoria I lp oraz Węgiel Aleksandra II tlh

Kartki świąteczne:

I miejsce:  Fido Katarzyna I lp oraz Ptak Jakub II lp
II miejsce: Kozioł Julita II lp oraz Garstka Magdalena III c
III miejsce: Szkotak Weronika I lp oraz Smagacz Patrycja III lp

Wyróżnienie: Urbanik Gabriela III teh

Konkurs fotograficzny: ”Moja miejscowość w obiektywie”

Przewodniczący: p. mgr Włodzimierz Piasecki
Członkowie: p. mgr Małgorzata Zielińska
p.mgr Barbara Smaś

I miejsce: Bojko Kinga kl. III tlh – „Gręboszów”
II miejsce: Grabiec Klaudia III te – „Odporyszów”  oraz Magdziak Dominika – „Grądy”
III miejsce: Wójtowicz Patrycja – kl. II lp oraz Truchan  Aneta kl. II a  – „Smęgorzów”

Wyróżnienie: Smoła Kamil III teh

Konkurs pięknego czytania i prozy regionalnej

Przewodnicząca: p. mgr Elżbieta Czosnyka
Członkowie: p. mgr Małgorzata Zielińska
p. mgr Barbara Smaś

I miejsce:  Czajkowska Katarzyna – III te
II miejsce:  Stochlińska Ewelina – I te
Białas Patrycja – III th
III miejsce:  Cabaj Aleksandra – III a
Klucz Justyna – III th

Wyróżnienie: Węgiel Agnieszka – III lop

Konkurs historyczny wiedzy o Ziemi Dąbrowskiej

Przewodniczący: mgr Włodimierz Piasecki
Członkowie: p. mgr Małgorzata Zielińska,  p. mgr Barbara Smaś

I miejsce: Marszałek Anna – I lp
II miejsce: Kawa Wiktoria – I lp
III miejsce: Fido Katarzyna – I lp

Gratulujemy!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy tak licznie wzięli udział w różnych konkursach mimo, że nie zostali laureatami.

Bibliotekarki