Monika Baran wyróżniona w XVII Tarnowskim Dniu Zakochanych

W dniu 14.02.2017, Młodzieżowy Klub Wolontariuszy – Towarzystwa Powszedniej Pomocy „SERCE”, przy współudziale III Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 2 w Tarnowie, zorganizował z okazji św. Walentego XVII Tarnowski Dzień Zakochanych

Celem przedsięwzięcia było ukazanie i przypomnienie młodym ludziom, jaką wartość stanowi miłość – tak ważna w życiu każdego człowieka.
Głównym punktem programu był koncert zatytułowany „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”, który w pięknej oprawie plastycznej Joanny Dubel – Łabędź, rozpoczął się o godzinie 16.30 w sali teatralnej Gimnazjum nr 2. Młodych artystów i zebraną publiczność, powitali: Mariusz Zając – dyrektor Gimnazjum nr 2, Natasza Duch – przewodnicząca wolontariatu G-2, Kamil Kubala – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego III LO oraz Stanisław Olszówka – realizator koncertu -przewodniczący TPP „ SERCE” w Tarnowie.
 Koncert rozpoczęła występująca gościnnie 14 – letnia Alicja Rega, laureatka wielu prestiżowych krajowych i międzynarodowych festiwali oraz telewizyjnych konkursów piosenki, dedykując zebranym utwór: „Była to głupia miłość” z rep. zespołu „Czerwone Gitary”. W pierwszej części koncertu, który jak zwykle wspaniale poprowadził red. Damian Mika wystąpiło 30 wykonawców, którzy zgłosili swój udział w Tarnowskim Przeglądzie Piosenek o Miłości .
Piosenki były przeplatane wierszami, które zostały zgłoszone do konkursu „Romantyczne strofy”. Niezależne jury w składzie: Piotr Pociask – muzyk, Dorota Przęczek, – muzyk, Beata Bernatowicz – muzyk, Leszek Krzemiński – muzyk, Zbigniew Mirosławski – Stowarzyszenie Autorów Polskich.
 I Nagrodę „Złotą Różę”, przyznało Matyldzie Smoleń – uczennicy Gimnazjum nr 2 Tarnowie za interpretacje piosenki „„I Will Always Love You” z rep. Whitney Houston , II nagrodę „Srebrną Różę” otrzymała Katarzyna Wnęk – uczennica XIV LO za piosenkę: :If ain’t got you, a III nagrodę „Herbacianą Różę” Gabriela Nawój – z Gimnazjum nr 6 za piosenkę pt. „Mały”. Jury postanowiło również przyznać 3 wyróżnienia: dla: Moniki Baran z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej za piosenkę pt. „Zapatrzony”, Elizie Gąsiorowskiej z Studia Wokalnego ”TALENT” za piosenkę „My Heart Will Go On” oraz Natalii Prokop uczennicy III LO za interpretacje piosenki „Boję się”.
Nagrodę Publiczności – „Czerwoną Różę” otrzymał duet: Justyna Łopatka i Szymon Niziołek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Szczepanika w Tarnowie za piosenkę pt. „Takiego Chłopaka”.
W Konkursie „Romantyczne Strofy”, jury postanowiło przyznać wyróżnienie –„Czerwone Pióro”- dla Aleksandry Żołądź – uczennicy II LO za wiersz pt. ”Ad Astra”.
Wszystkim laureatom Jury i Organizatorzy pogratulowali , dziękując za twórczy zapał, a Wolontariusze z TPP „SERCE”, III LO i Gimnazjum nr 2 pod opieką mgr Joanny Przygoda, wręczyli zwycięzcom wyróżnienia i nagrody.
W drugiej części koncertu wystąpiła z wspaniałym recitalem „Prosto z serca” Alicja Rega – dedykując zebranej publiczności wiele romantycznych i nastrojowych piosenek.
Kiedy prowadzący Przegląd, red. Damian Mika ujawnił zebranym, że 14 lutego 2017 r. Alicja Rega obchodzi14-te urodziny, publiczność wstała z miejsc i głośno odśpiewała dla niej „Sto lat”. Niespodziankę sprawili Cukiernia „Kudelski” i Piotr Olszówka z Fundacji Wspierania Więzi Lokalnych – „LIKING FOUNDATION” wręczając Alicji urodzinowy tort.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy udzielili wsparcia przy realizacji
XVII Tarnowskiego Dnia Zakochanych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli : Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Tarnowie, III LO, MCDN-ODN, Drukarnia Cyfrowa-Tadeusz Filipów, Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Pałac Młodzieży, UPS, Firma „KWANT”, UPS, XEROEXPRESS -Sebastian Nowak,, Artysta-Plastyk- Boguś Bilik, Joanna Przygoda, Marek Krakowiak oraz Wolontariusze: Karolina Ziomek, Natasza Duch, Patrycja Iwaniec , Maria Grzyb, Małgorzata Gąciarz, Gabriela Banek, Wojciech Gurgul, Aleksander Bednarczyk z Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika oraz Ewa Michalik, Joanna Konieczna, Tomasz Dorosz, Tomasz Jeniec i Kamil Kubala z III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza.