Film z naszym udziałem

Ciekawym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły z kl. II LO był udział w kręceniu VIII odcinka  filmu dokumentalnego  „Na Powiślu”, prezentującego Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, który mieści się w odrestaurowanej byłej żydowskiej synagodze.  Młodzież mogła z bliska zobaczyć proces kręcenia filmu oraz zapoznać się z warsztatem pracy redaktora Kroniki Krakowskiej- Pawła Sroki. Ponadto zdobyła wiele informacji, podczas oprowadzania ich po synagodze przez przewodniczkę, panią Karolinę Pikul- Sobarnię.   Odcinek przedstawia, „perłę architektury chasydów”, niezwykle cenny zabytek powiatu dąbrowskiego, którego aranżacja, bogate ekspozycje, a także wystawy pozwalają wrócić do dawnych czasów i bez wątpienia tworzą klimat dialogu kultur oraz tradycji.
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia VIII odcinka  pt. „Spotkania kultur” , który dostępny jest na stronie internetowej „Kuriera Dąbrowskiego”