XX Otwarta Akcja Krwiodawstwa pod hasłem „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”

XX Otwarta Akcja Krwiodawstwa pod hasłem „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi w dniu 29 marca 2017 r. zorganizował i przeprowadził w naszej szkole po raz XX AKCJĘ KRWIODAWSTWA. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”. Do akcji zgłosiło się około 36 osób jednak z przyczyn zdrowotnych nie wszyscy zakwalifikowali się do oddania krwi.
Tym razem honorowymi dawcami krwi zostali nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, pracownicy Szkoły i osoby spoza Szkoły w liczbie 26 i są to :

Agnieszka Aksamit-Szułakiewicz – nauczyciel,
Ewelina Sznajder – pracownik Szkoły,
 Angelika Kilian 3c,
Sebastian Chmura 3c,
Bartłomiej Kawa 3c,
Kamil Bochenek 3c,
Kamil Sitko 3c,
Szymon Barwacz 3c,
Marcin Banach 3d,
Daniel Dochnal 3d,
Dawid Krawczyk 3d,
Patryk Irla 3d,
Kamil Łata 3d,
Kamil Hajdas 1a,
Anna Zych 3a,
Bernadetta Mosio 3a,
Weronika Garstka 2a,
Tomasz Knaga 3TEH,
Klaudia Tobiasz 3TEH,
Daniel Stochliński 3TEH,
Sylwia Kopeć 3TLH,
Katarzyna Trela 4T,
Gądkowska Anna 3T,
Katarzyna Misiaszek 3T,  
Marcin Czarnik 2LP,
Jacek Michoń – osoba spoza szkoły.

Za ten piękny dar serca dla drugiego człowieka serdecznie dziękujemy. Pragniemy podkreślić, że jest to dowód wysokiego zaangażowania społecznego. Papież Jan Paweł II na światowym Dniu Krwiodawców w 2004 r. powiedział „Oddawać własną krew dobrowolnie i bezinteresownie to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia… Niech dawcy krwi, których należy się wdzięczność wszystkich będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach  świata.” Ważne jest, by pamiętać o tym, że krwi nie da się wyprodukować, nie można jej tworzyć przemysłowo i jedynym sposobem jej otrzymania jest więc krwiodawstwo.

Słowa podziękowania kierujemy również dla sponsorów poczęstunku dla krwiodawców:
Panu Krzysztofowi Lelkowi- właścicielowi firmy „LEWIATAN” w Dąbrowie Tarnowskiej.
Panu Mariuszowi Sokołowskiemu- właścicielowi Firmy Handlowo-Usługowo-Produkcyjnej w Gruszowie Wielkim.
Bardzo dziękujemy za wsparcie w formie kanapek i napojów, które wzmacniały siły krwiodawców i zapobiegały omdleniom.

Jako społeczność szkolna cieszymy się, że nasz apel o podzieleniu się własną krwią spotkał się z serdecznym  przyjęciem i przyniósł rezultaty. Pragniemy poinformować, że dotychczas zostało przeprowadzonych XX OTWARTYCH AKCJI KRWIODAWSTWA, do których przystąpiło 648 krwiodawców co stanowi 291,6 litrów najcenniejszego leku- krwi, która ratuje życie nie jednemu człowiekowi.