Zawody klas oraz organizacji mundurowych Racławice 2017

https://krakow.tvp.pl/30855401/kawalerowie-orderu-wojennego-virtuti-militari-spotkali-sie-w-raclawicach

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Bobowiec Sylwia, Nadia Meguellati, Jessica Mol, Ola Szczebak, Wiktoria Kawa, Wiktoria Mielec, Agata Witaszek wraz z opiekunem Rafałem Szydłowskim miała przyjemność wzięcia udziału w zawodach użyteczno-bojowych podczas zlotu Kawalerów Orderu Virtuti Militari w 223 rocznicę bitwy pod Racławicami. Organizatorem zlotu był Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz gmina Racławice.  Konkurencje podczas zawodów były zróżnicowane i wymagały szybkości oraz precyzji. Podczas biegu na 3000m drużyna musiała wykazać się umiejętnością czytania mapy, nawiązania łączności przy pomocy aparatów polowych, prawidłowego użycia masek i płaszczy ochrony przeciwchemicznej, strzelectwectwem z karabinków pneumatycznych oraz znajomością pierwszej pomocy pola walki. Do wspomnianych konkurencji uzupełnieniem była musztra oraz rzut granatem ćwiczebnym. Podczas zawodów panowała bardzo przyjazna atmosfera w duchu rywalizacji fair play. Po ukończonych zmaganiach na uczestników czekał żołnierski poczęstunek oraz możliwość przyjrzenia się bliżej sprzętowi wojskowemu. Do ręki powędrowały pistolety wiss, karabiny beryl, wyrzutnie rpg a na plecy spadochrony. 

Największym przeżyciem jednak była możliwość spotkania się z świadkami historii i obrońcami Naszej Ojczyzny Kawalerami  Orderu Virtuti Militari. Mogliśmy wysłuchać historii życia ludzi, którzy w czasie drugiej wojny światowej przeżyli piekło przelewając krew za naszą wolność. 
Nasza drużyna zdobyła chwalebne 8 miejsce na 13 drużyn. Należy podkreślić, że nie wszystkim drużynom ze względu na panujący upał udało się ukończyć zawody. Drużyna wraz z opiekunem pragnie złożyć serdeczne podziękowania organizatorom za zaproszenie do  wzięcia udziału w imprezie. Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniach panu mjr. Andrzejowi Kłuś z WKU Tarnów, pani Katarzynie Bochenek dyrektor Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, pani mgr Agnieszce Bukała oraz pani mgr Annie Kościuk.

https://www.facebook.com/pg/Zsp-Baczy%C5%84ski-D%C4%85browa-Tarnowska-1543609715969571/photos/?tab=album&album_id=1788631824800691