Nasi uczniowie pojadą do Grecji!

85 uczniów z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej już wkrótce będzie miało okazje wyjechać do Grecji, na dwu-tygodniowy staż zawodowy, który pozwoli nabyć im cenne doświadczenie i nowe umiejętności, które pozwolą na zwiększenie szans na rynku pracy. Z projektu Wykwalifikowany europejski specjalista z Dąbrowy Tarnowskiej będą mogły skorzystać uczniowie kształcący się w klasach o następujących profilach: technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik handlowiec oraz technik logistyk.
Wyjazd ten pozwoli na skonfrontowanie wiedzy i umiejętności nabytych w szkole, z realiami pracy w prawdziwych firmach. Uczniowie będą mogli czerpać wzorce od profesjonalistów w swoim fachu, co pozwoli im nie tylko rozwinąć umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, który będzie językiem roboczym projektu.  Przede wszystkim nabędą oni zestaw umiejętności praktycznych, które przydadzą im się na ścieżce kariery zawodowej. Dodatkowo udział w projekcie umożliwi uczestnikom rozwinięcie umiejętności międzykulturowych, czyniąc ich bardziej aktywnymi, otwartymi i tolerancyjnymi obywatelami Europy. Warto zwrócić uwagę, jaki wpływ na pozycję uczestnika na rynku pracy może mieć właśnie takie doświadczenie, zwłaszcza dla zawodów związanych z handlem czy branżą hotelową, które wymagają często kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. Zwiększając poziom mobilności edukacyjnej i zawodowej w Europie, wpisujemy się w cele strategii „ET 2020”.
Rekrutacja rusza w drugiej połowie sierpnia. Kolejne informacje pojawią się na naszej stronie internetowej wkrótce.