Relacja z wakacyjnej pracy koła trzeźwościowego.

W naszej szkole od ubiegłego roku nieprzerwanie realizuje swoje działania Szkolne Koło Trzeźwościowe. Swoje zadania związane z promowaniem życia w trzeźwości prowadziło również w okresie wakacyjnym. 13 sierpnia młodzież udała się do Sanktuarium w Borkach, gdzie wzięła udział w niedzielnej mszy, a po niej w spotkaniu na poczęstunku wraz z członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, ks. Zbigniewem Guzym- dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Terapii Uzależnień tarnowskiej kurii. Przy stole poruszano między innymi ważne kwestie związane z prywatnymi odczuciami dotyczącymi kwestii problemów uzależnień oraz ich profilaktyki. W czasie trwania spotkania młodzież zaproszono do udziału w wyjeździe na wydarzenie o podobnym charakterze do Zabawy, które odbywa się nieprzerwanie kolejno każdego 18 dnia miesiąca. Mowa tu o drodze krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny prowadzonej przez Apostolstwo Trzeźwości. Kolejnym punktem spotkania była Msza Święta z modlitwą o uzdrowienia w Sanktuarium. Promowanie trzeźwości, szczególnie wśród młodzieży jest bardzo ważne. Uczniowie naszej szkoły będący członkami Koła Trzeźwościowego, wraz ze swym opiekunem- mgr. Marią Borek nie ustają w działaniach mających na celu rozpowszechnianie szlachetnych idei wśród młodzieży i dorosłych.