Wycieczka do Krakowa klasy I TE na targi hotelarsko gastronomiczne

17 listopada klasa I technikum hotelarskiego brała udział w wycieczce do Krakowa.
Najpierw zwiedziliśmy Dom Jana Matejki w Krzesławicach. Przewodnik opowiedział nam o historii tego domu, miałyśmy również okazję zobaczyć meble z epoki, a także oryginalne prace Jana Matejki i ich kopie. Na koniec wysłuchałyśmy krótkiego koncertu akordeonowego najsłynniejszych melodii z epoki, między innymi walca „Nad pięknym modrym Dunajem” Strausa, czy „Lotu trzmiela” Korsakowa.
Następnie udałyśmy się na targi hotelarsko-gastronomiczne HORECA/GASTROFOOD, które odbywały się na Hali EXPO w Krakowie. Miałyśmy okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w urządzaniu wnętrz obiektów hotelarskich, nowoczesnymi urządzeniami i wyposażeniem. Można było również spróbować pysznych lodów, ciastek, kawy i innych specjałów.

1