Wycieczka uczniów z klasy trzeciej technikum logistycznego do Krakowa do Międzynarodowego Portu Lotniczego

Dnia 28 listopada 2017 r. odbyła się wycieczka uczniów z klasy trzeciej technikum logistycznego do Krakowa do  Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.
Obecnie jest to drugi polski port lotniczy, po warszawskim Lotnisku Chopina, zarówno pod względem liczby odprawianych pasażerów, jak i liczby operacji lotniczych. Port ten ma dobre perspektywy rozwoju, bowiem w promieniu 100 km od niego mieszka blisko 8 mln osób, ponadto położony jest przy ważnych szlakach komunikacyjnych tej części Europy.
Od 2012 port przechodził przebudowę istniejących dróg kołowania i wewnętrznych oraz budowę nowego terminala pasażerskiego i hotelu przy lotnisku.
Uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowy terminal pasażerski oraz Centrum Edukacji – unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Prowadząca szkolenie przedstawiła w formie prezentacji historię portu lotniczego. Uczestnicy zapoznali się z wyposażeniem multimedialnym uwzględniającym najnowsze rozwiązania technologiczne oraz z robotem humanoidalnym wchodzącym w interakcje z odwiedzającymi. Jednym z bardziej istotnych elementów wspomagających procesy dydaktyczne były ściany edukacyjne, opatrzone grafikami przedstawiającymi procedury i zawody na lotnisku.

Paweł Łach
Hanna Jamka