Relacja z Dnia Otwartego

W dniu 25.04.2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowano Dzień Otwarty. W tym dniu organizatorzy mieli na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. Program dnia dawał także możliwość dostrzeżenia talentów uczniowskich.

Przybyłych przywitał Pan Dyrektor Robert Pantera i Pani Dyrektor Urszula Banaś. Pan Dyrektor przedstawił ofertę edukacyjną naszej szkoły. Następnie nauczyciele, którzy organizowali konkursy dla gimnazjalistów oraz uczniów siódmych i szóstych klas szkół podstawowych rozdali wygranym nagrody. Później odbyła się część rozrywkowa. Młodsi koledzy i koleżanki mogli uczestniczyć w wielu konkursach, które zorganizowali uczniowie naszej szkoły przy pomocy wychowawców i nauczycieli naszej placówki.

Goście wysłuchali koncertu szkolnego zespołu muzycznego oraz współtworzyli układy taneczne. Wzięli udział w konkursie logistycznym, cukierniczym, ekonomicznym, hotelarskim, sportowym, wykazywali się też talentem wokalnym oraz wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy.
Prezentacja multimedialna przybliżyła młodzieży kierunek kształcenia w technikum logistycznym, podobnie jak stoiska kosmetyczne i fryzjerskie. Młodzież miała możliwość zapoznania się z wyposażeniem naszych klasopracowni, biblioteki z centrum informacyjnym, pracowni języków obcych, zaplecza sportowego. Dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów nasza szkoła rzetelnie zaprezentowała swoje atuty.

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.

https://www.facebook.com/pg/Zsp-Baczyński-Dąbrowa-Tarnowska-1543609715969571/photos/?tab=album&album_id=1977291575934714