NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” STEFANA ŻEROMSKIEGO

W dniu 3 października 2018 roku odbędzie się spotkanie, które jest odpowiedzią na prezydenckie zaproszenie do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Spotkanie to odbędzie się na 4 i 5 godzinie lekcyjnej w salach 127 i 128. Uczestniczyć w nim będą klasy III LP oraz I TH.

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie „Przedwiośnia”. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda .