Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej

Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej w 100. rocznicę ich powstania Kraków 2018 23 października 2018 r. w Krakowie odbyły się obchody setnej rocznicy powstania terenowych organów administracji wojskowej. Na zaproszenie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w uroczystościach brał udział reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz pana Dyrektora Roberta Panterę pan Rafał Szydłowski. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki, w trakcie której we wnętrzu świątyni odsłonięto tablicę upamiętniającą stulecie administracji wojskowej. Tablicę odsłonił m.in. generał dywizji Wojska Polskiego, zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego Adam Joks . Przedstawiciele Oddziału IPN w Krakowie złożyli pod tablicą wiązankę kwiatów. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejechali do Muzeum AK. Tam odbył się uroczysty apel, odznaczenie zasłużonych oraz koncert orkiestry wojskowej. Na zakończenie gości zaproszono na żołnierski poczęstunek. Organizatorem obchodów był Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie, którym kieruje płk Marcin Żal. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy.