Kryptonim „Brzanka 18” – film

W dniach 16-18 października 2018 w okolicach góry Brzanka koło Tuchowa odbył się obóz szkoleniowy klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Obóz prowadzony był przez nauczycieli ZSP 2 pana Rafała Szydłowskiego i pana Marka Banasia. W programie obozu znalazły się sztuki walki szkoły Bushi Ryu, zajęcia z taktyki zielonej, czarnej, czerwonej oraz elementy pożarnictwa. Młodzież ćwiczyła również elementy survivalu wraz z bytowaniem nocnym. Punktem kulminacyjnym obozu było nocne odbijanie zakładników oraz neutralizacja zagrożeń w budynku. Podczas działań uczniowie wykorzystywali wierne ale bezpieczne repliki broni palnej, do łączności używali krótkofalówek oraz mieli okazję spróbowania wojskowych racji żywnościowych. Obozy odbywają się cyklicznie od trzech lat.