Wycieczka zawodoznawcza klas logistycznych

Dnia 23 października 2018 r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza klas logistycznych II TL oraz IV TL wraz z opiekunami panią Hanna Jamka oraz panem Pawłem Łach. Dzięki współpracy z Specjalna Strefą Ekonomiczną SSE EURO-PARK MIELEC mogliśmy zobaczyć funkcjonowanie dwóch przedsiębiorstw.

Pierwszym przykładem jest oddział Raben Logistics Polska w Mielcu.Nowy magazyn został oddany do użytku w październiku 2015 roku. Obiekt znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) „Euro-Park Mielec” i posiada bezpośrednie połączenie ze wschodnią obwodnicą miasta.Jest to świetna lokalizacja na magazyn konsygnacyjny wykorzystywany przez dostawców surowców i materiałów dla firm działających w SSE. Magazyn wysokiego składowania zaprojektowano z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa towarom. Został zbudowany w najwyższej klasie odporności ogniowej. Wyposażony jest także w instalację tryskaczową oraz system kamer telewizji przemysłowej CCTV. Powierzchnia 4500 m umożliwia jednoczesne, bezpieczne składowanie 7500 palet, a 9 ramp załadunkowo-rozładowczych pozwala na płynną obsługę przesyłek z wielu branż.

Kolejne przedsiębiorstwo, które mieliśmy możliwość zobaczyć to firma C and N POLSKA, córka amerykańskiej firmy C+N Packaging Inc., produkuje wysokiej jakości elementy opakowaniowe z tworzyw sztucznych, głównie nasadki i zakrętki do perfum i kosmetyków do pielęgnacji ciała. Powstała ona w 2001 roku. Uczniowie ujrzeli dekorowanie wyrobów z wykorzystaniem metody hot stampingu, metalizowania, a także montowanie wyrobów wielokomponentowych. C+N Polska, specjalizuje się w produkcji metodą wtrysku z następujących tworzyw termoplastycznych:  – Surlyn  – Polipropylen  – ABS  – PCTA  – SAN  – PETG Firma posiada wtryskarki umożliwiające wytwarzanie elementów dwukomponetowych i jedne z najlepszych na świecie systemów gorącokanałowych.  Pracownicy kładą szczególny nacisk na jakość wyrobów. Dział kontroli jakości ściśle współpracuje z zespołem konstruktorów, żeby zapewnić stałe podnoszenie jakości na poszczególnych etapach powstawania produktu. Produkując ponad 140 mln sztuk elementów opakowaniowych rocznie dla największych światowych producentów kosmetyków, takich jak Chanel, Avon, Coty, Oriflame, Dior, firma cieszy się reputacją wiarygodnego dostawcy wysokiej jakości wyrobów w konkurencyjnych cenach.

Uczniowie zadowoleni, pełni innowacyjnych metod na linii produkcyjnej oraz w obsłudze magazynu, mają nadzieję na kolejne wyjazdy w celu zdobywania nowej wiedzy logistycznej.

Opracowała: Hanna Jamka