GALA Z OKAZJI DNIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Dnia 3 grudnia 2018 roku w Sali Lustrzanej w Tarnowie odbyła się kolejna Gala         z okazji  Dnia Honorowego Krwiodawstwa. Na tę szczególną uroczystość został zaproszony dyrektor szkoły Pan mgr Robert Pantera. Z uwagi na to, że Pan Dyrektor nie mógł uczestniczyć w tym święcie,  w zastępstwie wydelegowana została Pani Zofia Rzepecka-  jako jedna z opiekunek Klubu Honorowych Dawców Krwi w naszej szkole.

Początki Honorowego Krwiodawstwa sięgają 1958 roku. Wtedy to Polski Czerwony Krzyż podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej idei, a wszystko po to, by dzielić się tym bezcennym darem z potrzebującymi.

W naszej szkole Klub Honorowych Dawców Krwi został utworzony w 2003 roku        i do tej pory nieprzerwanie organizowane są akcje Honorowego Oddawania Krwi. Dotychczas zostało przeprowadzonych  XXII Otwartych  Akcji Krwiodawstwa i w sumie krew oddało 703 uczniów– krwiodawców, co stanowi 316,35 litrów.

Na Gali z okazji Dnia Honorowego Krwiodawstwa nasza szkoła otrzymała wyróżnienie  i podziękowania za promowanie krwiodawstwa a także  za wieloletnie oddawanie krwi przez uczniów naszej szkoły, a tym samym ratowanie życia innych.

Wszystkim krwiodawcom- uczniom naszej szkoły Dyrekcja i opiekunowie składają serdeczne podziękowania za cudowny dar serca, gdyż wspaniałym świadectwem jest bezinteresowne oddanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi z pełną świadomością, że w dramatycznym momencie uratuje ona ludzkie życie albo pomoże wrócić do pełni sił.

Opiekun- Justyna Tomaszowicz