Wyniki konkursu matematycznego

W dniu 20.12.2018 r. odbyło się rozstrzygniecie konkursu MATEMATYCZNY TURNIEJ TRZECH KLAS.

Do końcowej rozgrywki stanęły 3-osobowe zespoły z klas I TI, II TEH, 3 TE. Klasy  te zwyciężyły w I etapie turnieju, który odbył się na poziomie klas I, II, III technikum. Formuła turnieju zakłada rozgrywki między trójkami uczniów z poszczególnych klas. Każda grupa ma do rozwiązania pakiet 6-ciu zadań. Następnie każda trójka wskazuje do rozwiązania jedno zadanie innej trójce. Rozgrywka odbywa się metodą „każdy z każdym”. Zadania nie zawsze były typowo matematyczne, część wymagała przeprowadzenia logicznego rozumowania. Turniej wymagał również opracowania strategii czyli wyboru takiego zadania dla przeciwników, żeby potencjalnie mieli trudności z jego rozwiązaniem i nie zdobyli punktu.

W Matematycznym Turnieju Trzech Klas zwyciężyła

I miejsce klasa III TE –Bator Patrycja, Klimaj Monika, Filipski Bartłomiej

II miejsce klasa TI (po dogrywce)- Potoczny Patryk, Siwicki Krzysztof, Wąż Daniel

III miejsce klasa II TEH- Sipior Ewa, Tobiasz Monika, Soja Kinga.

Gratulujemy uczniom wiedzy matematycznej. Spotkamy się za rok, bo formuła takiego propagowania matematyki znalazła poparcie wśród uczniów.

Organizator konkursu

mgr Grażyna Sosin