Opłatek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz podsumowanie akcji „Paczka dla Weterana”

5 stycznia 2019 roku na terenie OHP Tarnów miało miejsce spotkanie opłatkowe  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Tarnowie. Prezes tarnowskiego oddziału ŚZŻ AK Ryszard Żądło podsumował przy tej okazji akcję „Paczka dla Weterana”. Akcja ta w szczególny sposób łączy młode pokolenia uczniów szkół z weteranami mieszkającymi w ich okolicach. Podziękowania za tą akcję skierowane zostały również dla Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół – Świat Pracy oddział Dąbrowa Tarnowska. Dąbrowskie Sokoły wraz z całą społecznością ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej sporządziły sześć paczek z artykułami, które są niezbędne do zorganizowania świąt. Paczki dostarczane były przez młodzież wraz z opiekunami na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Ważnym punktem tych wizyt był Dom Pomocy Społecznej Św. Br. Alberta. Tam spotkaliśmy się z trzema paniami szczególnie zasłużonymi dla Naszej Ojczyzny. Opłatek swoją obecnością zaszczyciło wielu gości, których najważniejszą część tworzyły rodziny żołnierzy Armii Krajowej oraz weteran koła Dębica Kpt. Bronisław Ćwik. Życzenia składali również samorządowcy wywodzący się z tych rodzin, prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela oraz posłanka na sejm pani Anna Czech. W imieniu żyjących i zmarłych żołnierzy modlitwę poprowadził kapelan ŚZŻ AK ks. dr Zbigniew Guzy. Warto podkreślić również fakt odznaczenia za zasługi mgr Marię Pietrachę, która jest koordynatorką działań „Paczki dla Weterana” na terenie Powiśla. Pani Maria niesie wielki wkład w nauczanie młodego pokolenia Sokołów. Jest ona emerytowaną nauczycielką z wieloma pasjami, a zarazem córką poetki Marii Kozaczkowej. Akcja pomocy oraz spotkań z weteranami na stałe zagości w sokolim kalendarzu.

Materiał filmowy Tarnowska Tv
https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/2205,oplatek-zolnierzy-ak-i-ich-rodzin