Świąteczny dar serca.

Miesiąc grudzień w naszej szkole był czasem, w którym w sposób szczególny mogliśmy się przygotować do nadchodzących świąt. Wiemy, że miesiąc ten to często bieganie po sklepach i zdobywanie kolejnych przedmiotów potrzebnych do organizacji tego święta. Oczywiście w dzisiejszych czasach tak już jest i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Uczniowie naszej szkoły nie dość, że doskonale potrafią poradzić sobie z „ogarnięciem” swoich ocen oraz materialistycznego wątku świąt to znajdują czas, by przede wszystkim przygotować swoje wnętrze na przyjęcie Dzieciątka Jezus. Jak śpiewa w swojej piosence Stanisław Sojka„ Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać, i aby żyć siebie samego trzeba dać…”  Udało się zorganizować trzy akcje pomocy bliźnim. Społeczność uczniowska wraz z Sokołami przeprowadziła loterię fantową na rzecz Ali, dwuletniej dziewczynki dotkniętej rdzeniowym zanikiem mięśni. Przez pierwszy okres akcja prowadzona była zarówno kanałami tradycyjnymi typu ogłoszenia przez radiowęzeł, jak i w formie wydarzenia na faceboook’u. Rodzice, uczniowie oraz nauczyciele przynosili różne świąteczne fanty mogące być prezentem pod choinkę. Sama loteria fantowa cieszyła się wielkim zainteresowaniem i została zwieńczona sukcesem. Kolejną akcją  była sprzedaż stroików świątecznych pod Urzędem Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej. Celem jej była zbiórka pieniędzy na rehabilitację naszego kolegi i ucznia Karola. W związku z tym, że Karol bardzo lubi paintball i wszelkie sorty strzeleckie, chcemy w lutym zorganizować akcję „Strzelamy dla Karola”. Będzie to turniej strzelecki z ciekawymi nagrodami, z którego wpisowe chcemy przekazać na rehabilitację naszego Wojownika. Trzecią akcją, która już na stałe wpisała się w nasz terminarz jest tzw. „Paczka dla bohatera” nazwana w tym roku „Paczką dla Weterana”. Akcja ta ma na celu pomoc świąteczną osobom, dzięki którym żyjemy w wolnej i Niepodległej Polsce. Dotarliśmy z wizytami do sześciu weteranek i weteranów z Powiśla Dąbrowskiego. Kulminacją akcji była wizyta Wolontariuszy i Sokolej młodzieży w Domu Pomocy Społecznej Św. Br. Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej. Tutaj podczas śpiewanych przez radiowęzeł kolęd wręczaliśmy drobne upominki i składaliśmy życzenia.