Akcja Strzelamy dla Karola – wyniki

W pierwszym i drugim tygodniu lutego trwała akcja „Strzelamy dla Karola”. Akcję organizował dąbrowski Sokół wraz z samorządem uczniowskim Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Głównym celem akcji była pomoc przez wspólną zabawę. Wpisowe z zawodów przekazane zostało na rehabilitację naszego kolegi Karola, który bardzo często uczestniczył w różnych typach zawodów strzeleckich.  Strzelanie odbywało się na dystansie 10m. Dystans był wymierzony metrem oraz dalmierzem. Rozmiar tarcz odpowiadał ogólnie przyjętemu rozmiarowi do strzelania z karabinka pneumatycznego na tym dystansie. Do strzelania została użyta replika karabinu snajperskiego VSR 10 firmy Tokyo Marui.  Specyfikacja tej repliki pozwoliła na bezpieczny przebieg zawodów. Replika miota kompozytowe 6mm kule BB z mocą 275 fps. Oczywiście każdy uczestnik zawodów zobowiązany był do przestrzegania przepisów BHP oraz noszenia ochrony oczu. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali: druh Adrian Babuśka – prowadził on instruktaż broni, druh Paweł Synowiec – sędzia punktowy, kontrola trafień oraz druh Rafał Szydłowski – sędzia główny. W zawodach wzięło udział 64 zawodniczek i zawodników. Pomimo tego, iż większość z nich strzelało po raz pierwszy, wykazali się wysoką skutecznością trafień. Zwycięzcą zawodów okazał się Gabriel Smoła i to do jego kolekcji ubrań trafia kamizelka taktyczna. Drugą miejsce oraz plecak wojskowy MOLLE z wkładem hydratacyjnym zdobył Damian Światłowski. Całodniową wojskową rację żywnościową oraz trzecie miejsce zdobył Damian Gądek. Fundatorem nagród był „Sokół – Świat Pracy” oddział Dąbrowa Tarnowska. Mamy nadzieję, że zasialiśmy ziarno strzelectwa sportowego u uczestników, a przede wszystkim, że w następnej tego typu zabawie udział z nami weźmie nasz Wojownik Karol!!!