Przedświąteczne akcje w ramach wolontariatu w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej

W czasie poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego wolontariusze  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej jak co roku otoczyli swoją troską podopiecznych Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Nasza pamięć i troska wyrażona została w  postaci usług fryzjerskich wykonanych przez uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer. Zarówno mężczyźni jak  i kobiety z chęcią zasiadali w fotelu fryzjerskim, wyrażając przy tym ogromną wdzięczność i wzruszenie. W Wielkim Tygodniu wolontariusze przygotowali dla potrzebujących słodkie upominki, które przyozdobione gałązką bukszpanu wnosiły do sal świąteczny nastrój. Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy świąteczny stroik. Zgodnie z tradycją wszystkie złożone prace konkursowe przeznaczone zostały dla Hospicjum i DPS. Wręczając stroiki, słodkie upominki, składając serdeczne życzenia, staraliśmy się każdej osobie poświęcić chwilę na rozmowę i uścisnąć dłoń co jest nieodzownym elementem idei wolontariatu. Wszystkie wymienione działania są naszą wielkopostną jałmużną dla chorych samotnych i cierpiących.  

                                                                                  Justyna Tomaszowicz – opiekun