PROGRAM „ LOGISTYKA DLA TECHNIKA”

W związku z doskonaleniem wiedzy logistycznej w naszej szkole realizujemy bezpłatny program „Logistyka dla technika” organizowany przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ – Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, który rozwija, promuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w zakresie logistyki i e-gospodarki.

1 października o godz. 9.30 odbył się pierwszy webinar na temat: „Porty i terminale” i poprowadził go ekspert Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Logistyki i Magazynowania – Bartosz Guszczak. Klasa 2druga technikum logistycznego wraz z panią Hanną Jamka miała możliwość wysłuchania tego wykładu oraz wzięła udział w czacie z pracownikami ILiM.

Kolejne  spotkania online odbędą się w każdy pierwszy wtorek miesiąca w roku szkolnym 2019/2020.

• 1 października 2019 r.
  • 5 listopada 2019 r.
  • 3 grudnia 2019 r.
  • 7 stycznia 2020 r.
  • 3 marca 2020 r.
  • 7 kwietnia 2020 r.
  • 5 maja 2020 r
  • 2 czerwca 2020 r.

W trakcie webinaru Ekspert ILiM opowidział o wybranych tematach logistycznych oraz o praktycznym wykorzystaniu tej wiedzy w branży.

Do kogo adresowany jest webinar? Webinar dedykowany jest nauczycielom i uczniom techników logistycznych.

Najistotniejszymi zadaniami Instytutu Logistyki i Magazynowania są:

•  doskonalenie krajowego i europejskiego systemu logistycznego,
    •    tworzenie zrównoważonych łańcuchów dostaw,
    •    wdrażanie globalnego standardu komunikacji w łańcuchach dostaw (System GS1),
    •    poprawa obsługi logistycznej i bezpieczeństwa handlu internetowego,
    •    śledzenie ruchu, pochodzenia i autentykacji produktów,
    •    upraszczanie i elektronizacja procesów gospodarczych i administracyjnych,
    •    współtworzenie Internetu produktów,
    •    integracja środowiska logistycznego,
    •    rozwój i popularyzacja wiedzy logistycznej,