Wykład o szkodliwości mikroplastiku

Znajduje się w powietrzu, wodzie, ziemi, żywności i, co bardziej przerażające, w nas samych. Mimo, że go nie za bardzo widać, to niestety mikroplastik jest nieodłącznym elementem zanieczyszczającym środowisko. Ale skąd się w ogóle bierze i czy da się z nim walczyć?
O mikroplastiku i zagrożeniach wynikających z jego obecności w naszym otoczeniu opowiadała zaproszona do naszej szkoły Kinga Jarosz, pochodząca z terenu Powiśla Dąbrowskiego rodaczka. Pani Jarosz to niezwykle utalentowana doktorantka w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielokrotna laureatka międzynarodowych konkursów, stypendiów MNiSW, członek ekspedycji naukowej na Islandię oraz kierownik projektu badawczego realizowanego z funduszu „Diamentowy Grant” dla wybitnie uzdolnionych młodych badaczy. Dziękujemy serdecznie za interesujący wykład. To ogromnie ważne, aby mieć świadomość osobistego wpływu na środowisko, na przyszłość następnych pokoleń i naszej planety.