Szkolenie z podstaw jazdy konnej.

Dnia 29.10.2019 r. grupa Sokołów z Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej szkoliła się w podstawach jazdy konnej. Pan Krzysztof Pirch PrezesTarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych oraz pani instruktor Dominika Pancerz przekazywali wiedzę, jak prawidłowo dobrać siodło, jaka jest klasyfikacja oraz nazewnictwo sprzętu do jazdy konnej, jakie należy spełnić warunki bezpieczeństwa w pracy z końmi. Uczestnicy szkolenia mieli okazję wyczesać konie, oczyścić kopyta, osiodłać konia, a następnie odbyła się lekcja jazdy oraz kilku elementów woltyżerki. Po jeździe konno była możliwość strzelania do celu z różnych pozycji strzeleckich. Na sam koniec odbyło się ognisko oraz planowanie dalszego rozwoju jeźdźców Polowej Drużyny TG Sokół Świat Pracy.