Sprawozdanie z przebiegu Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Uczniowie naszej szkoły w dniach 07 października, 29 października oraz 31 października wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbywał się po raz 15. w murach naszej szkoły. Z każdej klasy wyznaczono dwóch przedstawicieli, którzy zmierzyli się z tekstem pt. „Hej, żeglujże, żeglarzu!”. Łącznie w konkursie udział wzięło 53 uczniów.
Dyktando polegało na wypełnianiu luk w tekście, który opowiadał o grupie przyjaciół: hipopotamie Pankracym – bohemiście z zamiłowania, ćwierćtonowym piżmowcu Hubercie, rozhulanym hedoniście – hucule Sebku, suchotniczym suhaku Stefanie, pustułce Heli, jerzyku Gieniu, który z jeżem nie ma nic wspólnego oraz białorzytce Oli i pójdźce Eli, a także hienie Halince i podejrzewanym o machlojki, ale niehałaśliwym i arcymiłym lisie Ryśku, którzy spędzają miło czas podczas żeglugi w sobotnie przedpołudnie.
Laureatów konkursu podzielono na dwie grupy. Pierwsza to uczniowie klas z liceum i technikum, druga to przedstawiciele branżowej szkoły  pierwszego stopnia.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za odwagę i chęci, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu!

Oto lista laureatów:

Liceum i technikum:
I miejsce:   Jakub Lipowicz II TLE
II miejsce:   Joanna Kozaczka ITŻp
                         Joanna Borowiak IV TE
Tomasz Maliga III TLI
III miejsce: Joanna Foszcz I LOp
Kamil Sajdera I TI
Weronika Oligradzka III TH
IV miejsce:  Agata Grabka III TH
Eryk Kordos III TEH
V miejsce:   Ewelina Stochlińska IV TE
Ewa Sipior III TEH

Branżowa Szkoła I Stopnia:

I miejsce:     Marcin Nędza II a
II miejsce:   Dominika Kozioł III a
III miejsce: Gabriela Garstka I e
IV miejsce: Radosław Kuśnierz II b
Dominika Sztyler III b
Michał Michalec III c
V miejsce:   Dorota Wróblewska I a

 Organizatorzy:
mgr Monika Dojka
mgr Joanna Myca