Światowy Dzień Wolontariusza

6 grudnia 2019 roku wolontariusze z naszej szkoły wraz z delegacjami z I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej z opiekunami oraz z Pracownikami OHP w Dąbrowie Tarnowskiej świętowali Światowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia każdego roku.
Obchody rozpoczęto od uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił ks. mgr Krzysztof Franczak. W czasie homilii skierował kilka słów do zebranych, mówiąc o tym, że wolontariuszom i tym, którzy czynią dobro powinna towarzyszyć refleksja o miłości do drugiego człowieka, zainspirowana miłością do Pana Jezusa i Eucharystii. W dalszej części wolontariusze uczestniczyli w wykładzie Pani mgr Urszuli Mróz – Dyrektor Hospicjum Świętego Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej na temat „Postawa wolontariusza świadectwem miłosierdzia”. Następnie Pani dyrektor odpowiadała na pytania wolontariuszy. Przekazane treści , będące wynikiem wieloletniej pracy, wzruszyły słuchających i utwierdziły w przekonaniu, że warto pomagać bezinteresownie, bo wolontariusz to nie tylko ten który daje, ale też ten, który bardzo dużo otrzymuje w zamian od chorego i potrzebującego. Po prelekcji był czas na wysłuchanie koncertu zespołu muzycznego pod kierunkiem Pana Rafała Szydłowskiego – Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół – Świat Pracy” w naszej Szkole, poczęstunek i wymianę doświadczeń wolontariuszy.
Dziękujemy za obecność Panu Dyrektorowi Robertowi Panterze, Pani Dyrektor Urszuli Banaś i przybyłym grupom z innych szkół na uroczystości Światowego Dnia Wolontariusza.

Opiekunowie Wolontariatu w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego Dąbrowie Tarnowskiej

Link do galerii Facebook – kliknij