WYCIECZKA LOGISTYKÓW

W dniu 10 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka klas logistycznych zorganizowana przez panią Hannę Jamka do Krakowa – Balic.  Pierwszym punktem wycieczki było przedsiębiorstwo RABEN LOGISTICS POLSKA z branży TSL transport, spedycja, logistyka w Cholerzynie. Pobyt w firmie Raben Logistics Polska obejmował oprowadzenie, opis firmy, Program Praktyk, możliwości zatrudnienia (HR), następnie spotkanie z Menagerem Operacyjnym, który opowiedział o pracy Działu transportu, a także spotkanie z Kierownikiem Działu Obsługi Klienta oraz zwiedzanie magazynu, gdzie kierownik opowiedział dokładniej o jego pracy, przedstawił działanie wózka widłowego podnośnikowego oraz unoszącego.
Grupa Raben jest obecna na rynku europejskim od ponad 85 lat oferując kompleksowe usługi logistyczne. Poszczególne oddziały Grupy zlokalizowane są w 12 krajach Europy. Firma oferuje rozwiązania nie tylko dla dużych firm, ale również przedsiębiorstw średnich i małych. Rozbudowane systemy zarządzania transportem oraz relacjami z Klientem pozwalają dostosować daną usługę do indywidualnych wymagań. Firma posiada do dyspozycji 7000 środków transportu dostosowanych do wymagań różnych branż, co pozwala zaoferować każdemu Klientowi właściwe rozwiązanie. Firma posiada 1 150 000 m2 zróżnicowanej powierzchni magazynowej dostosowanej do szczególnych wymagań produktowych.

Drugim punktem naszej wycieczki był Port Lotniczy Kraków- Balice oraz Centrum Edukacji Lotniczej.
W CEL mieliśmy możliwość obejrzenia projekcji filmu pt. „Zawody na lotnisku”. Pracownik portu dokładne omówił ścieżki pasażera odlatującego z wykorzystaniem elementów infrastruktury terminalowej, przybliżył pracę lotniska, transportu lotniczego, zawodów na lotnisku, j. angielskiego na lotnisku, turystyki w lotnictwie oraz towarów w ruchu lotniczym i zwierząt na służbie. W dalszej części uczniowie skorzystali z symulatora lotu oraz ujrzeli pracę w dziale odprawy celnej, przy stanowisku check –in.

W kolejnym etapie wycieczki oprowadzono nas po terminalu ze szczególnym uwzględnieniem najistotniejszych elementów z punktu widzenia pasażera. Podczas oprowadzenia prezentowana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, omawiana została specyfika funkcjonowania lotniska oraz przybliżone zostały wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy jakie zwierzęta mogą latać z pasażerami oraz jakich narzędzi czy przedmiotów nie wolno zabierać na pokład samolotu.
Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. CEL posiada Certyfikację Polskiej Organizacji Turystycznej, która uznała ten obiekt za Najlepszy Polski Produkt Turystyczny 2019, przyznając w dniu 28 listopada 2019 roku Certyfikat Specjalny POT. Najważniejsza nagroda branży turystycznej w Polsce trafiła właśnie do CEL w ramach organizowanego przez POT konkursu, którego celem jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej na polskim rynku.
W wyjeździe zawodoznawczym klas logistycznych wzięło udział 24 osoby: klasa 2 TEL (14 osób) oraz klasa 3 TL (10 osób) wraz z dwoma opiekunami p. Hanną Jamka oraz p. Pawłem Łach.

Link do zdjęć na Facebook – kliknij