XVII Szkolne Dni Regionalne

W dniach 9-13 XII 2019r. w Zespole Szkól im. K.K. Baczyńskiego już tradycyjnie odbyła się XVII edycja Szkolnych Dni Regionalnych. XVII Szkolne Dni Regionalne rozpoczęto warsztatami artystycznymi z udziałem członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego – z Panią Ewą Łazowską i Panem Stanisławem Strońskim.
Wystawę obrazów i rzeźb artystów można było oglądać w czytelni, cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Oprócz tego młodzież uczestniczyła w bardzo ciekawych wykładach prowadzonych przez Pana mgr Włodzimierza Piaseckiego na temat „Dąbrowa Tarnowska w latach powojennych, zmiany polityczne, społeczne i gospodarcze – życie codzienne mieszkańców” oraz w wykładzie ks. mgr Krzysztofa Franczaka pt. „Młodzi przyszłością naszego regionu na wzór Karoliny Kózkówny” połączone z prezentacją multimedialną.
Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się konkurs na bombkę i ozdoby świąteczne. Pięknie wykonane ozdoby przekazane zostały na cel charytatywny.
Ponadto odbyły się warsztaty artystyczne z Panią Agnieszką Kiwior z Koła Gospodyń Wiejskich ze Swarzowa, na których młodzież oraz nauczyciele wykonywali piękne stroiki świąteczne.
Na zakończenie Szkolnych Dni Regionalnych odbyła się projekcja filmu „Liście dębu” zrealizowanego przez Pana Piotra Litwornię. Film dotyczy okupacji niemieckiej na Ziemi Dąbrowskiej.
W organizowanych spotkaniach i wykładach uczestniczył Pan Dyrektor Robert Pantera, Pani Dyrektor Urszula Banaś, Pan Dyrektor Adrian Janas oraz nauczyciele i młodzież.
Organizatorzy:      Współorganizatorzy:
Małgorzata Zielińska Maria Skowron
Barbara Smaś Elżbieta Czosnyka
Krystyna Wątroba
Bożena Nadolska- Walus
Andrzej Skowron