Pożegnaliśmy naszych kolegów z klas maturalnych.

W dniu 24 kwietnia, zachowując wszystkie środki bezpieczeństwa w kościele parafialnym Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej zakończyliśmy rok szkolny klas maturalnych. Tegorocznych maturzystów pożegnaliśmy uroczystą mszą świętą. Po nabożeństwie Pan Dyrektor Robert Pantera podziękował uczniom za cztery lata spędzone z nami. Wyróżnił również osoby,które ukończyły edukację ze świadectwem z pakiem.

Byli to:
Borowiak Joanna średnia 5,12
Bator Patrycja średnia 5,04
Klimaj Monika średnia 4,88
Filipski Bartłomiej średnia 4,85
Stochlińska Ewelina średnia 4,76

Podziękowania zostały również skierowane do osób pracujących w samorządzie uczniowskim. Pan Dyrektor podziękował im za trud pracy jaki włożyli w rozwój szkoły i życzył im dalszych sukcesów w dorosłym życiu. Podziękowania skierowane zostały do Przemysława Wnęka, Wiktorii Śpiewak.

Słowa podziękowania i pożegnania do młodzieży skierował również Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk.


Na koniec za cztery lata spędzone w szkole podziękował w imieniu Absolwentów Bartłomiej Filipski. Poniżej list odczytany przez Bartlomieja:

Szanowna Dyrekcjo! Drodzy wychowawcy i nauczyciele! Koleżanki i koledzy!

Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów, jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, nas już tutaj nie będzie. Dlatego też niniejsza mowa będzie zawierała odczucia tak moje jak i moich rówieśników dotyczące nauki oraz kolejnego a zarazem ostatniego roku spędzonego w tej szkole, bo o to nadszedł dzień oczekiwany przez nas z niecierpliwością – dziś zaczynamy wkraczać w dorosłość, już tylko egzaminy maturalne dzielą nas od dorosłego życia. Lata spędzone w tej szkole były dla nas etapem ciężkiej pracy, czasami porażek, czasami sukcesów. Każdy zdaje sobie sprawę z tego iż nie było łatwo. Trzeba sobie bowiem uświadomić że świadectwo, które wieńczy zakończenie roku szkolnego, to nie tylko arkusz papieru na którym figurują wypisane oceny i podpisy. To wynik złożonego i długofalowego procesu ,który poświęciliśmy na uczenie się i rozwiązywanie zadań. Nasze sukcesy zawdzięczamy w głównej mierze nauczycielom, którzy wytworzyli taki model szkoły, który sprostał wyzwaniom teraźniejszości. Nasza szkoła rozbudza zdolność samodzielnego myślenia, pasję poznawania i tworzenia. Cechy młodzieży są zawsze odbiciem cech rodziców, wychowawców i całego starszego pokolenia. Spędziliśmy w tej szkole wiele czasu, wiele razem przeżyliśmy, wiele się nauczyliśmy. Wynieśliśmy nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także wiele doświadczeń, wspomnień, wspaniałych chwil. I choć czas spędzony w tej szkole stał się epizodem w grubym tomie naszego życia ,był to epizod owocujący w doświadczenie, które pomogli nam zdobywać nasi wychowawcy i nauczyciele. Krytykując szkołę, krytykujemy siebie. Żądając od niej, musimy od siebie żądać. Są to fakty wielce wymowne. Muszę przyznać, że nie zawsze zgadzaliśmy się ze wszystkimi elementami procesu nauczania. Objawiało się to między innymi masowymi ucieczkami z lekcji, które często kończyły się feralnie. Jednakże nasi wychowawcy potrafili się temu zjawisku skutecznie przeciwstawić, ustanawiając na przykład Dzień Wiosny i inne rozrywki na terenie szkoły. „Czegokolwiek się uczysz, uczysz się dla siebie”. Jeśli kiedyś osiągniemy sukcesy w życiu to będzie to niewątpliwie częściowo ich zasługa.

Nadszedł w końcu czas rozstania, czas podsumowania tego czego nauczyliśmy się i tego co przeżyliśmy. Nadszedł także czas na wspomnienia, wskazówki, przestrogi. Wreszcie nadszedł czas na opuszczenie szkolnych murów i wkroczenie w dorosłe życie.
Na Wasze ręce pragnę złożyć w imieniu wszystkich absolwentów, płynące z serca, podziękowania za czteroletnią współpracę. Były dni lepsze i gorsze, jedynki, czy nieodrobione zadania domowe. Pierwsze sukcesy, ale i porażki.

Dziękujemy za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za mobilizację, która często gdzieś zanikała w nieznanych nikomu okolicznościach. Składamy podziękowania za to, że nauczyliście nas, jak żyć i wykorzystywać własne zdolności. Jednocześnie przepraszamy za przykrości, których byliśmy przyczyną.

Dziękując, życzymy również Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Dziękuję także Wam, Koleżanki i Koledzy, za każdą miło spędzoną chwilę oraz zrozumienie w chwilach słabości.

Po podziękowaniach nadszedł czas na pożegnanie Dyrekcji, nauczycieli oraz przyjaciół i kolegów. Opuszczamy szkolne mury, ale wszystkie chwile tutaj spędzone będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszamy w dalszą drogę.

Żegnając się życzę wam wielu pomyślności, sukcesów i szczęścia w życiu osobistym.