List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Minister Edukacji Narodowej skierował dziś, 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zbliżającego się zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister przekazał podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za profesjonalne i pełne zaangażowania wykonywanie obowiązków zawodowych, szczególnie w okresie pandemii. Podziękował również rodzicom za wspieranie dzieci w nauce na odległość oraz życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.

odziękowania od Ministra Edukacji Narodowej

– Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania – napisał minister Dariusz Piontkowski w liście przesłanym do wszystkich szkół i placówek oświatowych.

Minister zaznaczył, że kształcenie na odległość było zupełnie nową i niecodzienną sytuacją, w której musieli odnaleźć się dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie. Podkreślił jednocześnie, że ogromną rolę w zdalnej nauce odegrali rodzice, którzy wspierali dzieci i motywowali je do pracy.

– W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość – wskazał minister Dariusz Piontkowski.

Życzenia bezpiecznych wakacji

Szef MEN przekazał wszystkim życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji.

– Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021 – podkreślił.

Minister zaznaczył, że w tej chwili przygotowujemy się do powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach. Zaznaczył, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi.