Z głębokim żalem …

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa w pamięci naszej”

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci księdza prałata Józefa Poremby, proboszcza parafii Najświętszej Maryji Panny Szkaplerznej, ale też wieloletniego pracownika naszej szkoły. Łączymy się w żałobie i smutku z rodziną i najbliższymi  śp. Księdza Józefa składając  kondolencje i wyrazy współczucia.

Społeczność
Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego

Ks. Józef Poremba urodził się 16 marca 1938 roku. Pochodzi z parafii Kamionka Wielka. Święcenia kapłańskie przyjął w 1961 toku. Był wikariuszem w Borzęcinie Górnym, tarnowskiej parafii pw. MB Fatimskiej i św. Józefa. W 1971 roku został proboszczem w Starych Żukowicach. Od 1980 roku przez 28 lat, do 2008 roku, był proboszczem parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzięki jego inicjatywie powstały w Dąbrowie Tarnowskiej stacjonarne hospicjum, ochronka, kuchnia dla ubogich „Betania”, kaplice w Oleśnicy i Brniku, kaplica cmentarna, Parafialny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uruchomił świetlicę terapeutyczną oraz organizował liczne festyny i pikniki charytatywne.