Światowy Dzień Wolontariatu

Z inicjatywy ONZ od 1986 roku obchodzimy 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić sobie, jaka jest rola wolontariatu w niesieniu pomocy innym na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Dziś, kiedy świat pogrążony jest w pandemii koronawirusa, jeszcze bardziej doceniamy pomoc niesioną starszym, chorym, niepełnosprawnym.

3 grudnia 2020 roku społeczność szkolna Zespołu Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z dyrekcją i opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej przez księdza Krzysztofa Franczaka, który jak co roku, skierował słowa homilii do wolontariuszy, będące drogowskazem w ich pracy na najbliższe miesiące.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pracę wolontariatu życzymy dużo siły i wytrwałości w podejmowaniu inicjatyw, bo skala zapotrzebowania na pomoc jest ogromna.