XVIII Szkolne Dni Regionalne

„Pytasz mnie, mówisz mi” – Andrzej Rosiewicz

Krótka historia Swarzowa
„Swarzów – miejsce jakich wiele, a jednak wyjątkowe”

Wieś  Swarzów, to mała  miejscowość leżąca w gminie Olesno, położona nad rzeką Breń. Należy do województwa małopolskiego oraz powiatu dąbrowskiego. Swarzów  zajmuje obszar 609 ha. Liczba ludności zamieszkująca tą wieś wynosi 775 osób z czego 52%  mieszkańców stanowią kobiety, a 48% ludności to mężczyźni. Pierwszy zapis o istnieniu miejscowości pochodzi z 1461 roku. Wieś  Swarzów  jest podzielona na kilka części: Zarzecze, Dębnik, Krynica. Dawniej punktem centralnym wsi był Dom Ludowy, popularnie nazywany klubem, wybudowany w latach 70-tych pełnił rolę ośrodka szkoleniowego dla rolników oraz gospodyń wiejskich. Organizowano w nim dla mieszkańców wsi kursy gotowania, kroju i szycia Klub w Swarzowie funkcjonuje do dnia dzisiejszego i służy jego mieszkańcom.

mgr Bożena Białas

Od 14 lutego 2019r. Gospodarzem Swarzowa jest pani Agnieszka Ostrowska – pełni tę funkcję z wielkim entuzjazmem i poświęceniem

Wspaniali ludzie, wspaniałe akcje.

Piękną wizytówką Swarzowa, jest działające pod przewodnictwem Pani Agnieszki Kowal, Pani Agnieszki Kiwior oraz Pani Ewy Majki

„Koło Gospodyń Wiejskich”

„A tak to się zaczęło…”

„Oj działo się, działo…”

Prace artystyczne Pani Agnieszki Kiwior –Florystki oraz dekoratorki

„Piękno zaklęte w torty”- Pani Magdalena Lech rozsławia Swarzów pięknie piekąc, dekorując i  częstując…

„Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie…”
Moja mała Ojczyzna
„Tu Jest Twój Dom” – Mariusz Kalaga