WIELKANOC BEZ GRANIC ~ EASTER WITHOUT BORDERS

ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI WIELKANOC BEZ GRANIC ~ EASTER WITHOUT BORDERS
Spotkaj się z cudzoziemcem przez Internet ~ Meet Polish Family via Internet

Dzieło to jest realizowane przez Instytut Myśli Schumana. W tym roku, ze względu na pandemię, jest to akcja online i polega na tym, by spotkać się przez Internet z cudzoziemcem (studiującym lub pracującym w Polsce niezależnie z jakiego kraju pochodzi, jakiego jest wyznania czy też jaki ma status majątkowy, gdyż zaproszeni są wszyscy) w czasie Świąt Wielkanocnych i ewentualnie budować relacje także po Świętach. Jest to okazja do promocji naszej kultury, tradycji, religii. Celem tych działań jest pomoc w procesie stopniowego wrastania danej osoby w kulturę otaczającego ją polskiego społeczeństwa.
Głównym inspiratorem dzieła jest Sługa Boży Robert Schuman, który łączył narody i instytucje oraz wspierał współpracę gospodarczą, ale zawsze podkreślał, że najważniejsze jest łączenie ludzi, budowanie relacji między nimi.

Poniżej link do wydarzenia:
http://wielkanocbezgranic.com/idea-dziela/

Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić się poprzez bardzo prosty formularz:
http://wielkanocbezgranic.com/zgloszenia-rodziny/

W wydarzeniu nie chodzi o to, by popisać się swoimi zdolnościami językowymi (choć one
bardzo pomagają i dużo ułatwiają), ale o czas i serce poświęcone drugiemu człowiekowi.