Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy jest corocznym świętem obchodzonym 14 czerwca w rocznicę urodzin Dr Karla Landsteiner’a, który odkrył układ grup krwi AB0. Za to ważne odkrycie został odznaczony nagrodą Nobla. My na co dzień również możemy dokonywać wielkich rzeczy. Dzielmy się dobrem, które mamy, pomagajmy, ratujmy życie. Krew można  oddać w Tarnowie, w dwóch Punktach Poboru Krwi, na ulicy Lwowskiej 178 A oraz Szpitalnej 13 w godzinach od 7.15 – 11.30.

Uczniowie naszej szkoły również podzielą się najcenniejszym lekiem, podczas wyjazdowej Akcji Krwiodawstwa, która od wielu lat odbywa się pod hasłem:   „Młoda Krew Ratuje Życie”

Chętne osoby serdecznie zapraszam do zgłoszenia swojego udziału  (do czwartku 17 czerwca) u pedagoga szkolnego.

Przydatne informacje:

                                                           Pedagog szkolny – Justyna Tomaszowicz