Zapraszamy 11 listopada na uroczyste odsłonięcie muralu Jana Ligęzy

11 listopada 2021 r. podczas Powiatowych obchodów 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości zostanie uroczyście odsłonięty mural Jana Ligęzy herbu Półkozic, który powstał na ścianie budynku Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Mural będzie przypominał mieszkańcom powiatu dąbrowskiego o ważnej postaci w historii oręża polskiego – Janie Ligęzie, który poprzez udział w Bitwie pod Grunwaldem i dowodzenie 32 chorągwią miał w pływ na kształtowanie polskiej państwowości oraz walczył o niepodległość i suwerenność Ojczyzny. Dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego, w szczególności mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej postać ta wpisała się jeszcze szczególnie w historię miasta, ponieważ była założycielem tego miasta. Ród Ligęzów wpisał się w historię „małej Ojczyzny”. Wielu mieszkańców miasta, szczególnie młodych osób nie wie, kto jest jego założycielem. Ten mural na zawsze będzie o tym przypominał, będzie kształtował wśród osób, które będą na niego patrzyły świadomość i postawy patriotyczne.

Mural powstał dzięki projektowi realizowanemu przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” z Tarnowa, które posiada swój oddział w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!