Obchody 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości i odsłonięcie Murala.

Powiat dąbrowski oddał hołd Niepodległej Polsce dla uczczenia obchodów 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość zgromadziła wiele osób, poczty sztandarowe, Kompanię Honorową, delegacje zakładów pracy, zaproszonych gości. Licznie uczestniczyli wszyscy Ci, dla których słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” są bardzo ważne.

Podczas tych uroczystości na budynku Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego odsłonięto mural historyczny (pierwszy w Dąbrowie) z wizerunkiem Jana Ligęzy herbu Półkozic, nad którego wykonaniem czuwał Pan Dyrektor Robert Pantera. Środki na wykonanie murala zostały pozyskane z Ministerstwa Obrony Narodowej. Dzięki temu możemy podziwiać Jana Ligęzę herbu Półkozic, który był założycielem Dąbrowy Tarnowskiej i jemu właśnie ten mural jest poświęcony.

Pan Dyrektor Robert Pantera zabierając głos, wspomniał, że to inicjatywa Pana Starosty Lesława Wieczorka i od niego wyszła propozycja upamiętnienia osób ważnych dla regionu Powiśla Dąbrowskiego, pamięć o nich i ich zasługach.

Głos zabrał także Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  – Jakub Kaczkowski, który powiedział: „Jest to na pewno dla nas bardzo ważne, żeby uczcić to święto, ponieważ jest to oddanie hołdu tym, którzy polegli za naszą Ojczyznę. Myślę, że wszyscy młodzi powinni o tym myśleć, że kiedyś ktoś poległ za to, żebyśmy mogli teraz w tych murach uczyć się, spędzać czas, a nie bić się o naszą ojczyznę”.

Następnie młodzież naszej szkoły uświetniła tę uroczystość częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy III TE, pod kierunkiem Pani mgr Elżbiety Siutaj.

Pragniemy podkreślić, iż Mural, który powstał na budynku naszej szkoły, powstał dzięki projektowi realizowanemu przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” z Tarnowa, który posiada swój oddział w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej i oddział ten pod przewodnictwem opiekuna Pana Rafała Szydłowskiego pełnił wartę honorową podczas tej pięknej, historycznej uroczystości.

To ważne dla wszystkich wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego, Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz Zarząd wspomnianego już Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół – Świat Pracy”.

Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje wszystkim za współpracę i obecność na tej pięknej, historycznej uroczystości.

Materiał Wideo