Międzynarodowy Projekt Edukacyjny KROKUS

16 listopada 2021 roku  ZS im. K. K. Baczyńskiego po raz trzeci przystąpił do udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym KROKUS.  W ramach Projektu KROKUS uczniowie sadzą jesienią cebulki krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają 1,5 mln dzieci- ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedzają lekcje i zajęcia, podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

Polskim koordynatorem Projektu KROKUS zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland  jest krakowskie  Muzeum GALICJA, które wysyła cebulki tych kwiatów do zgłoszonych wcześniej szkół.  W ubiegłym roku szkolnym w projekcie wzięły udział 243 szkoły z całej Europy.

Krokusy  przed budynkiem naszej szkoły sadzili przedstawiciele klasy I LO i II TLH.