ZOSTAŃ SWOIM SZEFEM

W dniach 22-23 listopada Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej  zorganizowało szkolenie „ABC prowadzenia działalności gospodarczej” dla uczestników Hufca Pracy 6-24 w Dąbrowie Tarnowskiej, uczniów Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w dąbrowie Tarnowskiej.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistę w formie warsztatowych zajęć grupowych z wykorzystaniem metod aktywizujących. Głównym celem szkolenia była nauka i utrwalenie wiedzy z zakresu procedur zakładania własnej firmy oraz podstaw jej prowadzenia. Zagadnieniami poruszonymi w trakcie zajęć były tematy związane z rodzajem działalności gospodarczej, procedurą rejestracji oraz formami opodatkowania. Zostały także poruszone tematy dotyczące ewidencji własnej firmy oraz tworzenia biznesplanu. Młodzież uczestnicząca w warsztatach miała okazję poznać swoje umiejętności i kompetencje przedsiębiorcze. Największym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia praktyczne. Podczas pracy w grupach każdy mógł sprawdzić się w roli szefa firmy i poznać metody pokonywania trudności z pracą na własny rachunek.

sdr
dav

Tekst: Ewa Klimek

Zdjęcia: Beata Wójcik