Pokaz gotowania i warsztaty z przygotowywania tradycyjnych potraw wigilijnych.

Pokaz gotowania i warsztaty z przygotowywania tradycyjnych potraw wigilijnych

14 grudnia 2021 roku odbył się pokaz gotowania oraz warsztaty kulinarne, na których przygotowano tradycyjne potrawy wigilijne. Zostały one poprowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Swarzowie, a uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas warsztatów przyrządzono między innymi barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grochem oraz pierogi z kapustą i śliwką, karpia smażonego z ziemniakami i surówką, a także kompot z suszu. Upieczono również tradycyjnego piernika.

Panie z KGW podczas gotowania nie tylko przekazały uczniom klasy gastronomicznej swoją wiedzę i umiejętności kulinarne, ale też tajniki przekazywane w ich rodzinach z pokolenia na pokolenie.

Na pokazie kulinarnym obecni byli także: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz dyrektorzy szkół Robert Pantera i Jarosław Boryczka.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski oraz Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Warsztaty odbyły się w stanicy turystycznej w Brniu, zarządzanej przez Dyrektora Zespołu Szkół im. Władysława S. Reymonta w Brniu Jarosława Boryczka.

Do gotowania i pieczenia wykorzystano małopolskie produkty regionalne, tradycyjne oraz rekomendowane do „Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska”.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego
Telewizji Tarnowska.tv pt. „Wigilia po małopolsku”