Podsumowanie XIX Szkolnych Dni Regionalnych

W dniach od 13 XII  – 16 XII 2021 r. w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się już po raz XIX Szkolne Dni Regionalne.

W ramach obchodów w tej edycji zorganizowano wystawę prac p. Małgorzaty Kawy, na której mogliśmy zobaczyć prace z papieru, kartki, pudełka, zaproszenia na różne okazje, torebki, chusty, serwetki, koszyczki, bombki i inne wyroby szydełkowe. W poniedziałek 13 grudnia 2021 r. odbyło się także spotkanie z artystką, na którym opowiedziała o tym jak powstają jej prace, co jest inspiracją do ich wykonania oraz odpowiadała na pytania uczniów.

W czytelni można było również podziwiać prace p. Agaty Obary-Giery – misie wykonane na szydełku, buciki oraz kwiaty z bibuły. Oprócz tego zaprezentowano prace uczniów wykonane w ramach konkursu na kartki i bombki świąteczne.

We wtorek 14 grudnia 2021 r. odbył się wykład dr Andrzeja Skowrona pt. „Rok obrzędowo-liturgiczny w Polsce”, w którym uczestniczyli uczniowie kl. III TLP, III B i I TŻH, a także p. Dyrektor Robert Pantera.

W środę 15 grudnia p. Włodzimierz Piasecki wygłosił wykład na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IV TH oraz III TIP.

Ponadto w czwartek 16 grudnia 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyła się degustacja potraw regionalnych, podczas której mogliśmy spróbować m.in. przetworów, wiejskiego chleba, smalcu, wędlin, tradycyjnych placków wypiekanych na blasze tzw. proziaków i innych słodkich wypieków.

A za rok jubileuszowa edycja – XX Szkolne Dni Regionalne. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Laureaci konkursów przeprowadzonych w czasie
XIX Szkolnych Dni Regionalnych

Prace oceniała komisja w składzie:
mgr Małgorzata Zielińska,
mgr Agata Hajdas,
mgr Dominika Kłusek,
mgr Elżbieta Sytoń,

Konkurs na bombki świąteczne

I miejsce: Paweł Sołtys kl. III TLE oraz Patryk Lustofin kl. III TLP
II miejsce: Eryk Kędzior kl. III TLP oraz Andrzej Chmielowski kl. III B
III miejsce: Dawid Fijał kl. III TIP oraz Patrycja Rokita kl. III TI

Wyróżnienie:

Oskar Brzychczy II B
Kacper Augustyński III TIP
Bartosz Michalczyk III TIP
Dawid Chrabąszcz III LO
Ewelina Chmielowska I TŻH
Angelika Gleń I TŻH
Mikołaj Baca III TLP
Kamil Rokita I TI
Sebastian Wawrzonek III TIP
Magdalena Świerczek III TLP
Monika Moździerz III F
Mariusz Łucek II TI
Karolina Wójcik III TLP

Konkurs na kartki świąteczne

I miejsce: Gabriela Pikul I TI
II miejsce: Paulina Wałaszek II TŻ
III miejsce: Oskar Brzychczy II B oraz Wiktoria Janik III TLP

Wyróżnienie:
Karolina Moździerz III TŻP
Karolina Wójcik III TLP
Weronika Kowalczyk III TLP
Paulina Stachura III TLP
Gabriela Machaj III TLP
Wioletta Kania II B
Klaudia Trela III TLP

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy XIX Szkolnych Dni Regionalnych:
mgr Małgorzata Zielińska
mgr Agata Hajdas

Współorganizatorzy:
mgr Dominika Kłusek
mgr Elżbieta Sytoń

Dziękujemy również za pomoc w zorganizowaniu XIX Szkolnych Dni Regionalnych: panu mgr Włodzimierzowi Piaseckiemu, panu dr Andrzejowi Skowronowi, pani mgr Marii Skowron, Spółdzielni Uczniowskiej wraz z opiekunem panią mgr inż. Krystyną Wątrobą, pani mgr Jolancie Stelmach.