Pomoc dla Ukrainy

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” wraz z Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkół im. KK Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej organizuje  szkolną zbiórkę środków opatrunkowych, środków czystości oraz żywności trwałej, na rzecz mieszkańców objętej wojną Ukrainy.   

Drodzy uczniowie, rodzice oraz cała społeczność szkolna, zwracamy się do Was z prośbę o wsparcie akcji charytatywnej na rzecz osób, które na skutek toczącej się obecnie wojny będą wymagały pomocy materialnej.

Potrzeby ludzi mieszkających na obszarach najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi wymagają wsparcia w zaspokojeniu podstawowych potrzeb. W odpowiedzi na apel o pomoc, organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych na ten moment rzeczy.

Zbiórka środków medycznych, służących do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej:

– gazy opatrunkowe/ kompresy jałowe,
– woda utleniona, spirytus salicylowy, płyny do oczyszczania ran,
– opatrunki,
– bandaże elastyczne, bandaże samoprzylepne,
– przylepce,
– nożyczki do apteczki,
– siatka opatrunkowa elastyczna,
– opaska elastyczna z zapinką,
– środki przeciwbólowe.

Zbiórka środków higienicznych:

– mydło w kostce lub w płynie,
– szampony i żele do kąpieli,
– pasty i szczoteczki do zębów,
– chusteczki higieniczne i chusteczki mokre,
– kosmetyki do pielęgnacji dzieci ( kremy ochronne, chusteczki mokre, płyny i szampony, pampersy  w różnych rozmiarach).

Zbiórka żywności trwałej:

– makaron, mąka,
– ryż, kasza,
– cukier, sól,
– olej,
– konserwy mięsne i rybne.

Wyżej wymienione produkty można przekazywać do przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego ( pomieszczenie obok 08 ) oraz pedagoga szkolnego (pokój 102, 103).

Zachęcamy do wsparcia zbiórki organizowanej w naszej szkole.