Paweł Sołtys finalistą VI Ogólnopolskiego Konkursu „Zostań ekonomistą”

31 maja 2022 roku odbył się w Kolegium Rungego, siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,  finał II etapu VI Ogólnopolskiego Konkursu „Zostań ekonomistą” . Paweł Sołtys uczeń klasy III Technikum ekonomicznego wziął w nim udział. Napisał i zaprezentował pracę na temat „Ekonomia i finanse z perspektywy młodego człowieka na przykładzie uczniów Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej”, która dotyczyła tematyki związanej z poziomem umiejętności działań finansowych młodzieży naszej szkoły, zajmując w finale IV miejsce wśród 20 uczestniczących zespołów. Wszystkich uczestników było 123. Paweł Sołtys stał się więc laureatem Konkursu i w nagrodę otrzymał indeks Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jak sam przyznał, poszerzył dzięki temu swoją wiedzę na temat ekonomii i finansów a także dowiedział się o planach
 i opiniach młodych ludzi naszej szkoły dotyczących ich przyszłości. Nad przygotowaniem ucznia do Konkursu czuwała Pani mgr Elżbieta Siutaj.