SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Tegoroczny Szkolny Konkurs Ortograficzny był wyjątkowy. Wyjątkowość ta polegała na tym, że trwał praktycznie pół roku. Przede wszystkim powodem tego stała się pandemia. Uczniowie naszej szkoły zawsze, w każdym roku, mogli zmierzyć się ze sobą w rozgrywce intelektualnej, popisując się znajomością zasad ortograficznych. Tak stało się i teraz. Organizator chcąc wywiązać się z zasady dostępności uczniów do udziału w Konkursie, starał się aby wszyscy przedstawiciele wzięli w nim udział. Kwarantanny, zdalne lekcje, powroty na parę dni do szkoły i ponowne kwarantanny stały się wyzwaniem logistycznym. Wszystko jednak zakończyło się sukcesem.
Oto tegoroczni laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego:

LICEUM I TECHNIKUM

I miejsce Joanna Foszcz klasa III LOp
II miejsce Iwona Bogacz klasa III TŻp
II miejsce Zuzanna Kurcz klasa II TŻ
III miejsce Magdalena Bania klasa III TŻH
III miejsce Joanna Kozaczka klasa III TŻp
III miejsce Magdalena Patryjak klasa II TE

 SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

I miejsce Maria Kuta klasa III b
II miejsce Gabriela Kajpust klasa II b
III miejsce Martyna Pikul klasa III f

Tekst Konkursu dotyczył  marzeń chłopca o podróżach w odległe kraje, możliwości podziwiania ich oryginalnej fauny i flory. Podróżnikowi Grzegorzowi Gżegżółce towarzyszył nastrój zachwytu oraz poczucie wolności. Cała rzeczywistość zanurzona była w zieleni i słońcu. Tekst mocno promował wakacje, choć skończył się wezwaniem do pracy i wyrwania naszego marzyciela z półsnu.

                                                                                                             Monika Dojka