Promocja książki autorstwa mgr Bożeny Nadolskiej-Walus  „Nasza szkoła, nasze dzieje…”

20 lipca 2022 roku, w gorące przedpołudnie, w Ośrodku Spotkania Kultur  odbyła się promocja książki, przedstawiającej stuletnią tradycję szkolnictwa zawodowego w Dąbrowie Tarnowskiej, w tym Zespołu  Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

 Jej autorka urodziła się w Dąbrowie Tarnowskiej, jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła filologię polską i studia fakultatywne z dziennikarstwa, a także studia podyplomowe z wychowania prorodzinnego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 1991 roku pracuje w Zespole Szkół jako nauczycielka języka polskiego. Jest wychowawczynią kilku  pokoleń młodzieży.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Burmistrz Miasta i Gminy Krzysztof Kaczmarski, Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, Ksiądz Proboszcz Parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej Stanisław Cyran, wielu znakomitych gości z miasta, ościennych okolic, pracownicy i absolwenci Zespołu Szkół. Gospodarzem spotkania był Dyrektor Szkoły mgr Robert Pantera, nad przebiegiem czuwała  mgr Elżbieta Czosnyka. Uroczystość uświetniła swoim występem młodzież Zespołu Szkół.

Pod adresem autorki zostało skierowanych wiele gratulacji i serdeczności . Ona sama dzieliła się refleksją z dwuletniej pracy nad książką, na którą złożyły się: czytanie dokumentów archiwalnych, fachowej literatury, wywiady z byłymi pracownikami, a także  wspomnienia absolwentów.

Książka zawiera wiele fotografii, na których odnaleźć się może wiele osób związanych z tą placówką.

Zapraszamy do lektury tej publikacji!