Projekt Krokus.

Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W poprzedniej edycji projektu (2021/2022) wzięło udział prawie 48000 uczniów z 573 szkół. W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedzają lekcje i zajęcia pozalekcyjne podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

W tym roku podobnie jak w poprzednie lata Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego z Dąbrowy Tarnowskiej przystąpił do Projektu Krokus. Przed budynkiem Szkoły posadziliśmy cebulki krokusów, aby upamiętnić zamordowane dzieci w czasie Holocaustu. Opiekunem projektu w naszej szkole jest pani Jolanta Stelmach.