Turniej szachowy o drużynowego mistrza  powiatu szkół średnich w roku szkolnym 2022/2023

W  dniu 8-go listopada 2022 roku, w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w  Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy szkół średnich. Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny; dwie z Dąbrowy Tarnowskiej,  jedna ze Szczucina. Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w  Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowali: Rokita Patrycja z klasy IV TI, Sołtys Paweł z klasy IV TLE, Ryczek Oliwier IV LOp oraz Dobrowolski Janusz z IV TŻp, opiekun pani mgr Magdalena Sipior. PCEiKZ Szczucin wystąpiło w składzie: Kowal Jakub, Ryczek Marcin, Korzec Kamil i Osak Katarzyna, opiekun drużyny pan mgr Andrzej Radłowski. I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowali; Kądzielawa Julia, Rzepka Miłosz, Dobrowolski Karol oraz Białek Damian, pani mgr Jolanta Borsa była opiekunem zespołu.. Turniej był rozgrywany system „każdy z każdym” na czterech szachownicach (1,2,3 szachownica chłopcy, na czwartej dziewczęta). Zawodnicy grali dwie partie z czasem na zawodnika 10 minut. Wyniki turnieju przedstawia tabela:

L.p.Szkoła123PunktyMiejsce
1Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarn.X6:241/2:31/2101/2:51/2I
2I LO w Dąbrowie Tarnowskiej2:6X4:46:10III
3PCEiKZ W Szczucinie31/2:41/24:4X712:81/2II

Reprezentacja Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, wygrywając turniej uzyskała prawo do dalszej gry w zawodach województwa małopolskiego, w Myślenicach.

Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy szkół średnich

SzkołaNazwisko i imię ucznia Nazwisko i imię uczniaPktNazwisko i imię uczniaPktNazwisko i imię uczniaPktrazemWynik
I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie TarnRzepka Miłosz0Dobrowolski Karol0Białek Damian1Kądzielawa Julia120
2Sołtys Paweł2Ryczek Oliwier2Dobrowolski Janusz1Rokita Patrycja162